Domů Kurzy pro radost [RECENZE] Pavlína Boučková: Paměťové metody

[RECENZE] Pavlína Boučková: Paměťové metody

od Radek
Publikováno: Aktualizováno:

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=iNtnhSzq-HI[/embedyt]

[maxbutton id=“45″ ]

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

 

„Skvělé připomenutí metod, jak si usnadnit učení, pro starší generaci pak nápadité a příjemné procvičování mozkových závitů.“

 

Téma: Procvičování paměti s minimální námahou  osvědčenými metodami.
Určeno: Pro všechny ke zdokonalení paměti.
Délka: 9 lekcí, jedna lekce zhruba 20 minut.
Lektor: Pavlína Boučková

Procvičení paměti – popis kurzu:

Paměť si může procvičit úplně každý. Pomocí osvědčených paměťových metod na trénování naší paměti si přispějeme k lepší funkci a zvýšíme si kapacitu mozku. Kurzem nás provede Pavlína Boučková a společně vytrénujeme naši paměť k dokonalosti a zapojíme mozek naplno.

V kurzu se dozvíte:

  • Postup k zapamatování kalendáře
  • Postup práce s metodou LOCI
  • Postup práce s čísly
  • Postup učení se cizích jazyků
  • Postup k zapamatování fyzikálních konstant
  • Postup k zapamatování historických údajů
  • Postup, jak si zapamatovat příběh a obraz

Pokud víme jak na svoji paměť, dokážeme mnoho věcí. V prémiových částech se posuneme na vyšší level a ukážeme si, jak více rozvinout naši paměť pomocí metody LOCI či master systém a metodu příběhu. V kurzu si projdeme literaturu, cizí jazyky, dějepis ale i všechny evropské státy s rokem, kdy do EU přistoupily.

Co je to paměť?

Pamětí jsme vybavení všichni. Jedná se o schopnost, naší nervové centrální soustavy, uchovat si a používat informace získané z předchozích zkušeností. Celý proces obsahuje fázi vštěpování, uchování a následné vybavování zkušeností. Paměť můžeme rozdělit na několik typů. Jednak podle délky doby uchování, a to na krátkodobou či dlouhodobou, nebo senzorickou. Také se dělí formy ukládání a to na sémantickou,vizuální či akustickou.

 

[maxbutton id=“45″ ]

 

You may also like