Domů Pro radost Jak se naučit anglicky online

Jak se naučit anglicky online

od Radek

Anglicky se dnes domluvíte skoro všude na světě. Pokud byste se rádi v tomto jazyce zlepšili nebo začali s výukou od nuly, není vždy nutné docházet na kurzy přímo do jazykové školy a osobně se výuky účastnit. Dnešní nabídka online kurzů a aplikací k výuce angličtiny je opravdu pestrá, takže pokud se necítíte na prezenční studium nebo na něj nemáte čas, pojďte se podívat, jak se stát samoukem a jaké možnosti vás na internetu čekají.

Jak se učit anglicky doma?

Při výuce každého jazyka musíte procvičovat čtyři základní dovednosti, a to poslech, psaní, čtení a mluvení.

Poslech – není nic jednoduššího než začít sledovat filmy, seriály nebo různá videa na internetu v angličtině, pouze s českými titulky. Naposloucháte si nejen výslovnost, ale plno frází a brzy dobře porozumíte mluvenému slovu.

Psaní – můžete si zapisovat do slovníčku nová slovíčka, psát krátké příběhy o pár větách. Prostě cokoliv vás napadne. Trénujte co nejčastěji, klidně každý den! Díky tomu budete mít zažitý správný slovosled, což se hodí při mluvení, kdy už není takový prostor pro promýšlení skladby věty jako u psaní. Svou práci si vždy překontroluje, například pomocí různých nástrojů k překladu textu na internetu.

Čtení – čtěte cokoliv! Na pomoc si vezměte slovník a pusťte se do toho. Nabízí se i různé výukové knihy a časopisy, které se běžně využívají i ve školách. Postačí však i zajímavé články na internetu nebo vaše oblíbená kniha v angličtině. Stejně tak jako při psaní si lépe zapamatujete správnou skladbu věty, a navíc mnoho nových slovíček a frází.

Mluvení – veďte rozhovory s někým dalším v anglickém jazyce. Pokud nemáte tuto možnost, musíte mluvit sami. Mluvte o čemkoliv, tvořte fiktivní rozhovory nebo jen opakujte věty podle televize, protože bez procvičování této části výuky se v zahraničí domluvíte stěží. 

Možnosti online výuky

Možností, jak se učit anglicky na internetu je dnes spousta. Vybrat si můžete třeba klasický online kurz angličtiny s certifikovaným lektorem, který probíhá pomocí videohovorů a nabízí jej jazyková škola. Své služby nabízí také lektoři angličtiny na volné noze, kteří se vám budou věnovat individuálně dle vašich potřeb. Na internetu se nachází mnoho online počítačových kurzů, stránek a aplikací, které slouží jako opora pro samouky.

Podle čeho vybrat kurz

Vybírejte kurz hlavně podle důvodu, proč chcete umět anglicky a proč jste kurz vyhledali. Nabízí se totiž množství jedinečných kurzů zaměřených například na angličtinu ve strojírenství, angličtinu zaměřenou na práci ve vědeckém prostředí nebo v cestovním ruchu. Pokud si potřebujete zlepšit úroveň pro získání státní jazykové zkoušky, využijete kurz přímo k tomu určený. Dalším aspektem při výběru by měly být také vaše dosavadní dovednosti. 

Bezplatný nebo placený?

Bezplatné online kurzy jsou určitě dobrým pomocníkem, nicméně oplývají také spoustou nevýhod. Často nebývají sestaveny tak, jak by se měl člověk postupně učit. Zpřístupněny jsou všechny informace najednou, což způsobuje nedostatečné procvičování látky a zahlcení informacemi, které je nemožné vstřebat. Další nevýhodou je slabá motivace k jejich dokončení.

Pokud si však za kurz zaplatíte, bude vaše motivace k dokončení určitě větší už jen kvůli vynaloženým financím. Kromě toho bývají placené online kurzy angličtiny také na profesionálnější úrovni, učivo je podáváno v ucelené podobě tak, aby na sebe správně navazovalo. To zaručí efektivnější vstřebání informací a kvalitnější proces výuky.

Tipy na šikovné pomocníky

DuoLingo – výborná aplikace, kterou můžete využívat zcela zdarma nebo za poměrně nízký poplatek. Nabízí procvičení mluvení, psaní, čtení i poslechu, to vše v za sebou jdoucích úrovních. Výuka angličtiny je v češtině, avšak duolingo nabízí i výuku řady dalších jazyků v angličtině.

EasyLingo – placená aplikace na profesionální úrovni, kterou běžně využívají i firmy nebo školy. Učení je zábavné, funguje na principu řízeného opakování a stačí pouhých 20 minut denně.

OnlineJazyky – je asi to nejlepší pro výuku online jazyků, co na internetu najdete. Nabízí opravdu širokou škálu kurzů na výběr, mobilní aplikace, online počítačové kurzy a další. Navíc si službu můžete vyzkoušet na 30 dní zdarma.

Nezbytným pomocníkem ve výuce jazyků vám budou i streamovací platformy jako je Netflix, HBO GO nebo YouTube. Nabízejí obrovské množství obsahu v angličtině, která je ve většině případů doplněna i o české titulky.

Zanechte komentář