Také s ulcerózní kolitidou si lze plnit sny a žít život naplno

V životě člověka se může objevit řada onemocnění, která přijdou jako blesk z čistého nebe. Takovým typem onemocnění je v podstatě také ulcerózní kolitida. Jak se říká, nikdo nevíme dne ani hodiny. Ani takové onemocnění však nutně neznamená, že se vám musí zhroutit život. Je to jistě velký nápor na psychiku, ale příběh Blaka Beckforda je ukázkou toho, že lidská vůle a odhodlání si poradí s každou překážkou.

Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba - jak žít a jíst kvalitně
Veronika Hanzlíková, autorka kurzu o Ulcerozní kolitidě

Když si s vámi život zahrává

Tento bývalý kulturista si vyslechl diagnózu ulcerózní kolitidy zrovna v době, kdy se připravoval na soutěž. Onemocnění mu postupně zabránilo v tréninku a nemoc postoupila do těžkého stádia. Beckford se tak musel připravit na dvě věci.

  • Chirurgický zákrok
  • Umělý vývod

V době, kdy podstoupil operaci, bylo ještě běžné provádět zákrok formou umělého vývodu, dnes už naštěstí existuje modernější metoda, která umožňuje pacientům vylučovat stolici běžným způsobem, a to díky napojení tenkého střeva na řitní otvor. Blake Beckford však tuto možnost ještě neměl, ale i přes kolostomické sáčky přichycené na břiše, se nechtěl vzdát svého života.

Své limity si stanovujeme jen my sami

Přestože byl varován lékaři, že pokud začne znovu cvičit, tak si může vážně ublížit, šel si za svým cílem. V posilovně se během půl roku vypracoval zpět do formy, a to jej dostalo až na stránky časopisu Men‘s Fitness. I přes svůj umělý vývod střev to tak dotáhl na kariéru modela. Kromě toho jinak pracuje jako osobní trenér.

Blake Beckford si samozřejmě také prošel fází frustrace a deprese, kdy si nedokázal představit, jak bude nadále fungovat. Za svůj vývod se styděl, nechtěl jej ukázat ani nejbližším. Dnes to považuje za součást svého já a tvrdí, že mu operace pomohla, protože jej netrápí nemoc, která mu ubírala energii. Může jít mnohým příkladem, stejně jako řada jiných lidí, kteří po vážné nemoci nebo těžkém úrazu se i s handicapem naplno věnují tomu, co je baví.

Napsat komentář