Domů Kurzy pro radost [RECENZE] Terezie Jedličková Vojtková: Šití výbavičky pro miminko

[RECENZE] Terezie Jedličková Vojtková: Šití výbavičky pro miminko

od Radek
Publikováno: Aktualizováno:

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=PODZDNC57EU[/embedyt]

[maxbutton id=“32″ ]

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

 

„Zdravím a děkuji za nabídku kurzu šití pro miminko. Moc se mi hodí, protože ani ne před hodinou se nám v rodině narodila holčička a tak se dám hned do šití výbavičky, abych měla dobrý dárek. 
Děkuji – opravdu dobrý nápad.“

 

Téma: Šití vlastní výbavičky pro miminko s úsměvem a láskou.
Určeno: Pro všechny, kteří se chtějí odreagovat u šití či pletení.
Délka: 9 lekcí, jedna lekce zhruba 15 minut.
Lektor: Terezie Jedličková Vojtová

Jak šít pro miminka – popis kurzu:

Vytvořte si vlastní jedinečnou výbavičku pro své dítě a můžete obdarovat i své blízké. Šití pro miminka s sebou nese mnoho radosti a  dokáže navýšit zdravé sebevědomí a jako bonus rozvine vaši kreativitu a podpoří činnost mozku.

V kurzu se dozvíte:

  • Postup na ušití spacího pytle pro miminko
  • Postup na ušití hračky
  • Postup zhotovení flísovo-bavlněné deky
  • Postup výroby kalhotkové plenky
  • Postup výroby přebalovací podložky
  • Postup šití oboustranného bryndáčku
  • Postup na ušití zavinovačky

Umět šít na stroji je velice užitečná věc. Hned jak se naučíme šít pro miminko, otevře se nám svět plný kreativity a budeme moci šít i spoustu dalších věcí. Dnešní obchody jsou plné dětských oblečků a kombinovaných výbaviček, ale mít vlastnoručně ušitý originál je k nezaplacení. Postupem času se naučíte ušít i pro větší děti kostýmek, třeba na Halloween či karneval.

Co je to šití?

Velmi stará technika, která dovoluje spojovat různé druhy materiálu k sobě pomocí stehů. Spojujeme látky, kožešiny, plastiky a jiné. Správně ušité stehy jsou velice pevné a přitom jdou rozpárat a znovu sešít. Postup šití vyžaduje jehlu a nit. Můžeme šít na stroji nebo ručně. Propletené nitě tvoří takzvaně šev. Šití se využívá především v krejčovství, obuvnictví či brašnářství a knihařství. Westernová sedla se také prošívají. Mimo jiné ruční šití vídáme v nemocnicích při chirurgických zákrocích.

 

[maxbutton id=“32″ ]

 

You may also like