Domů Kurzy pro radost [RECENZE] Radka Fleková: Korálkování – šité šperky

[RECENZE] Radka Fleková: Korálkování – šité šperky

od Radek
Publikováno: Aktualizováno:

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=9Lf_Cyt7Gcc[/embedyt]

[maxbutton id=“39″ ]

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

 

„Radko, jsem nadšená, šitý šperk je nádherná záležitost a pod vaším výkladem to opravdu jde krásně od ruky. Určitě zde budu stálou návštěvnicí.“

 

Téma: Výroba ozdob z korálků z pohodlí domova. Náušnice, náramky, brože či náhrdeníky.
Určeno: Pro všechny ženy, které chtějí nosit vlastnoručně vyrobené šperky.
Délka: 9 lekcí, jedna lekce zhruba 30 minut.
Lektor: Radka Fleková

Korálkové šperky – popis kurzu:

Předvedeme si techniku šitých šperků a doplňků z nádherných korálků. Naučíme se vytvořit jedinečně korálky, tak jak se nám budou líbit. Vyzkoušíme výrobu náhrdelníků, náušnic či broží. V našem kurzu si nemusíte dělat žádné poznámky, projdeme s Vámi vše krok za krokem až do úplných detailů. Jako bonus dostanete návody k dalším originálním šperkům.

Korálkování - šité šperky  

V kurzu se dozvíte:

  • Postup obšívání korálků
  • Postup tvorby květiny podobné vlčímu máku
  • Postup práce s dvou-dírkovými korálky
  • Postup práce s korálky ve tvaru trnu
  • Postup rybího stehu
  • Postup spirálového šití
  • Postup cihlového stehu
  • Postup šití z jazýčku

Korálkové šperky jsou originálním doplňkem pro každého. Naučíme se vyrábět náramky, náušnice, brože či náhrdelníky. V kurzu Vás provedeme technikou šitých i obšívaných šperků. Jako první si ušijeme krásný vlčí mák, který se hodí do čelenek. Projdeme si i techniku s dvou-dírkovými korálky, ze kterých lze vytvořit přívěsky či brože.

Co je to korálkování?

Korálkování je velmi stará technika výroby ozdobných předmětů. Výroba měla v minulosti náboženské důvody a vyrobené předměty sloužily jako léčivé amulety či talismany. V dnešní době využíváme korálkování pro výrobu ozdobných šperků a kabelek. Korálky jsou dostupné v mnoho provedeních a barvách. Začátečníkům může výroba zabrat méně než hodinu, ale u složitějších šperků i týdny, a je potřeba speciálních pomůcek.

[maxbutton id=“39″ ]

 

You may also like