Základní akordy a rytmy pro kytaru – Eva Hosnedlová

 

Chci získat 4 videa ZDARMA >>>

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

 

„Zakoupila jsem si 13 kytarových rytmů, které si zamilujete a jsem moc spokojená. Vše je dobře a jednoduše vysvětleno. Můžu doporučit.“

 

Téma: Kurz pro začátečníky, který Vás naučí nejpoužívanější akordy a rytmy při hraní na kytaru. Provede Vás hraním Vašich oblíbených písniček a jak je správně zahrát. Po zvládnutí základů si můžete zkusit složit i vlastní písničku. Dostanete rady, jak sami cvičit svou hru na kytaru. Navíc dostanete ke kurzu E-book zdarma, kde najedete všechny rytmy z videa.
Určeno: Všechny věkové kategorie, které začínají.
Délka: 10 kapitol, průměrná doba každé asi 15 minut
Lektor: Eva Hosnedlová

Základní akordy a rytmy pro kytaru – popis kurzu:

Ukážeme si nejvíce používané kytarové rytmy a akordy pro začínající hráče. Představíme si způsoby jak nacvičit kytarové akordy a samostatné rytmy v nejrůznějších žánrech. Naučíme se základní, ale i zajímavé  a dobře znějící akordy. V kurzu Vás provedeme jak na rytmus čtyřdobý, třídobý i šestidobý,  a jak hrát pomocí trsátka či bez něj. Objevíme žánry jako je pop, folk, mollové melodie ale i španělské rytmy.


V kurzu se dozvíte:

  • Postup pro hraní jednotlivých akordů
  • Postup pro hraní jednotlivých žánrů a rytmů
  • Postup pro hraní čtyřdobého, třídobého a šestidobého rytmu
  • Postup pro hraní s trsátkem či bez něj
  • Postup při ladění kytary a jak vybrat tu správnou ladičku
  • Postup na tvoření vlastních rytmů

 

Ukážeme si návody a tipy k nácviku, postupy při ladění kytary a jak vybrat tu správnou ladičku. Provedeme Vás hrou na kytaru s trsátkem či bez něj, a které trsátko je pro Vás nejlepší. Naučíme se správné držení levé ruky pro hru akordů na kytaru. Projdeme si pojmy, jako je třeba pražec a jak plynule vyměnit akordy. Postupně se dostaneme k tvorbě vlastních rytmů a ukážeme si způsoby, jak můžeme vytvořit vlastní rytmy.

Historie kytary:

Kytara je nejpoužívanější hudební nástroj dnešní doby. Pochází až z Přední Asie a její historie je velmi bohatá. Nejstarší kytary se ladili ve 4 sborech neboli skupinách a k ladění se používali dřevěné kolíky. Později se přešlo na pětisborové kytary. Jejich vývoj postupoval do šestisborových a poté do šestistrunných kytar. V 19. století se začaly používat kovové ladící kolíky. Vzhled byl neustále pozměňován, až do současné podoby a velikosti. Kytara je složena ze tří hlavních částí, kterými jsou trup, hmatník a hlavice.

 

Chci získat 4 videa ZDARMA >>>

 

Napsat komentář