Technika Tiffany pro každého – Lenka Kinzlová

Vitráže technikou Tiffany pro začátečníky

Chci získat videa ZDARMA >>>

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

 

„Dobrý den. Už jsem o této technice slyšela, ale úplně přesně jsem nevěděla jak se provádí. Jdou s ní opravdu vytvořit moc krásné a originální věci. Určitě to musím někdy vyzkoušet. Děkuji.“

 

Téma: Naučíme se vyrábět naprosto dokonalé vitráže, ozdoby a šperky z barevných sklíček, technikou Tiffany.
Určeno: Pro každého, kdo rád tvoří originální předměty ze sklíček.
Délka: 19 lekcí, jedna lekce zhruba 5 minut
Lektor: Lenka Kinzlová

Technika Tiffany pro každého – popis kurzu:

Tímto zajímavým kurzem Technika Tiffany pro každého nás provede zkušené lektorka Lenka Kinzlová. Naučíme se vyrábět nádherné ozdoby ze skla. Projdeme si pěkně krok za krokem, jak probíhá postup příprav a samotné tvorby. Nezapomeneme ani na bezpečnost práce, která je velmi důležitá. Budeme totiž pracovat s kapalinami i ostrým sklem, které se naučíme řezat a následně upravovat.

 

V kurzu se dozvíte:

  • v čem je technika Tiffany jiná
  • potřebné pomůcky a nářadí
  • bezpečnost práce s kapalinou a sklem
  • jak na řezání skla
  • jak na úpravu skla
  • postup práce s pájkou
  • jak udržet vitráž dlouho krásnou

Pokud obdivujete všechny, kdo umí pracovat s barvami i sklem, neváhejte se přihlásit do tohoto kurzu. Zde se naučíte základy sklářského řemesla a lektorka vás zasvětí do světa výroby technikou Tiffany. Společně si vytvoříme originální vitráže, šperky i drobnější ozdoby, které se budou hodit do vašeho bytu.

Co je to technika Tiffany?

Jde o výtvarnou techniku, pocházející z doby secese. Nejčastěji je výroba vídána na oknech kostelů. Vitráže vyrobené touto technikou, vznikají se spojení malovaných nebo barevnách skel a profilů z olovo. Každá nařezaná hrana skla je nutná obalit měděnou páskou, zbytek se olepí lepidlem. Poté se spoje pájí pomocí cínu. K technice je potřeba mít kleště, sklo, řezáky, pájku, měděnou folii, brýle a rukavice.

 

Chci získat videa ZDARMA >>>

 

Napsat komentář