Technika patchwork pro začátečníky – Radka Sedláčková

 

Chci získat 4 videa ZDARMA >>>

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

 

„Kurz se mi velmi líbí, naučila jsem se mnoho nového i když jsem absolvovala i základní kurz. Paní lektorka velmi dobře vysvětluje. Načerpala jsem hodně nových nápadů a inspirací. Děkuji.“

 

Téma: Návody k šití pomocí techniky Patchwork (crazy šití, flic-flac, kviltování a jiné).
Určeno: Pro ženy v každém věku, které rády zkouší netradiční techniky šití.
Délka: 9 lekcí, jejich průměrná doba 25 minut
Lektor: Radka Sedláčková

Technika Patchwork pro začátečníky – popis kurzu:

Pomocí kurzu technika Patchwork pro začátečníky se seznámíme s jeho základy. Tato technika se v historii využívala k šití dek, různých přehozů a mimo jiné i tašek a polštářů. Kurz Vás provede zajímavými patchworkovými technikami a na závěr si ušijeme zipovou tašku. Vytvoříme si kaleidoskop, naučíme se techniku crazy šití i japonskou techniku proplétaného patchworku, či techniku nazývanou flic-flac. Kurz pro začátečníky zahrnuje i srubové šití, či lemovaní.

V kurzu se dozvíte: 

  • postup k ušití tašky a polštáře
  • postup techniky volného kviltování
  • postup techniky srubového šití
  • postup techniky crazy šití
  • postup techniky flic-flac

V kurzu Technika Patchwork pro začátečníky si ušijeme vrchní část polštáře technikou šití z pruhů a připravíme si polštář technikou volného kviltování. Ušijeme si základ pro kaleidoskop, polštář, ale i tašku a přehoz. Vyzkoušíme si lemování a všívání zipu. Naše prémiové kurzy nás naučí, jak ušít zipovou tašku a jak všijeme již vyrobený kaleidoskop do tašky s klopou. Provedeme Vás zajímavou techniku crazy šití a vytvoříme si polštářek v podobě želvy.

Co je to patchwork?

Jedná se o starou speciální techniku sešívání  látek. Patchwork pochází z Číny, kdy sloužil jako buddhistické obřadní roucho. Vždy se sešívají  dohromady různě barevné, malé kousky látek. Vzniká tak mnoho zajímavých geometrických vzorů. Z těchto kousků lze ušít takzvaně Quilt. Jsou to deky, polštáře či přehozy, ale v dnešní době se používají i na batohy, kabáty nebo jiné textilní dekorace. Na výrobu se mohou použít odnošené šaty, či zbytky po šití oděvů.

 

Chci získat 4 videa ZDARMA >>>

 

Napsat komentář