Technika drátování – Karla Hátleová

Drátování pro začátečníky

Chci získat videa ZDARMA >>>

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

 

„Dobrý den, opět paní Kajka nezklamala super videa, drátkování se mi líbí a jsem pěkně namlsaná.“

 

Téma: Seznámení se starou technikou drátkování neboli oplétáním pro zpevnění keramických nádob.
Určeno: Pro každého začátečníka se zálibou v ozdobování předmětů.
Délka: 14 lekcí, jedna lekce zhruba 10 minut.
Lektor: Karla Hátleová

Technika drátování – popis kurzu:

Kurzem Technika drátování nás bude provázet lektorka Karla Hátleová. Objevíme kouzlo staré techniky, která se používala na zpevnění keramického nádobí. I když se v dnešní době upustilo od původního účelu, technika se zachovala a patří k velice oblíbeným výtvarným technikám. Naučíme se vyrobit mnoho nádherných věcí.

 

V kurzu se dozvíte:

  • Postup na výrobu dutých tvarů
  • Postup na úpravu drátů před drátováním
  • Potřebné pomůcky
  • Vhodné dráty k práci
  • Místa, kde se dají nakoupit potřebné materiály
  • Postup ošetření hotových výrobků

Společně si projdeme postup na výrobu ozdob z klasických drátů ale i dutých. K samostatné výrobě nejsou potřeba speciální pomůcky a jejich pořízení není drahé. Potřebujeme pouze kleště, dráty z různých materiálů a tlouštěk. Pro každého začátečníka doporučujeme pořízení měděných drátů, protože jsou měkké a lépe se s ni na začátek pracuje.

Co je to drátování?

Drátování patří mezi velice oblíbené zájmové činnosti. Jde o pečlivou práci a vyžaduje určitou dávku soustředěnosti. Výsledné výtvory jsou nádhernou ozdobou mnoho předmětů. Drátovat můžeme několika technikami. První je velice rychlá a nazývá se Krajková technika. Můžeme drátovat kamínky, skořápky a jiné drobné věci. Druhou technikou je Hrncová technika. Poněkud složitější  na práci, um i sílu. Třetí technikou jsou ozdobné prvky a kombinace. Například zakončování ustřižených drátů a využívání korálků.

 

Chci získat videa ZDARMA >>>

 

Napsat komentář