Polyesterová kapalina Powertex – Jana Školaudyová

Chci získat 4 videa ZDARMA >>>

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

 

„Úžasná technika. Dá se při ní „spotřebovat“ tolik různého výtvarného „odpadu. Děkuji a už se těším na práci se svými dětmi.“

 

Téma: Práce s powerexem – ztužovač textilu. Výroba ozdobných mís, váz či krabiček.
Určeno: Pro všechny, které baví vyrábět krásné předměty za použití recyklovatelných materiálů.
Délka: 9 lekcí, jedna lekce zhruba 25 minut.
Lektor: Jana Školaudyová

Polyesterová kapalina Powertex – popis kurzu:

Provedeme Vás výrobou nádherných dekorativních předmětů, které ozdobí Váš interiér. K výrobě budeme potřebovat polyesterovou kapalinu Powertex neboli ztužovač textilu.  Využijeme její přednosti a objevíme naplno její možnosti. Povíme si postup na výrobu okrasné vázy na květiny i stylovou misku. Vytvoříme si postavičky a naučíme se pracovat s materiály, které patří k Powertexu.

V kurzu se dozvíte:

  • Postup na výrobu vázy z Powertexu
  • Postup výroby košilky pro pány
  • Postup výroby krabičky
  • Postup na výrobu misky z Powertexu
  • Postup výroby obrazu z polystyrenu
  • Postup práce při výrobě svícnu nebo vázy z polystyrenu
  • Postup práce se Stoneartem
  • Postup výroby postavičky s hlavičkou

V kurzu si povíme jak pracovat s polyesterovou kapalinou a hmotou Powertex a projdeme si různé techniky použití. Předvedeme si výrobu dekorativních předmětů, např.  misky, vázy, krabičky či svícny a obrazy. Vámi vyrobené předměty lze použít jako dárek nebo krásná dekorace domova. Naučíme se vyrábět postavičky i s hlavičkou či šperky. K práce využijeme materiál Stoneart i powertexovou plastelínu, drátky nebo hedvábí.

Co je to Powertex?

Powertex je polyesterová kapalina, která je ředitelná vodou. Z této hmoty se vyrábějí například květináče, vázy a jiné další dekorativní výrobky. Po zatvrdnutí je velice odolná a nezničí ji ani celoroční venkovní podmínky. Výroba z powertexu není náročná a mohou z ní tvořit i děti. Technika je občas označována jako recyklační, protože ze starých věcí může vytvořit nové. Pro tvorbu s kapalinou je potřeba mít na sobě starý oděv, protože nejde vyprat.

Chci získat 4 videa ZDARMA >>>

 

Napsat komentář