Pokročilejší enkaustika – Jana Školaudyová

Chci získat 4 videa ZDARMA >>>

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

 

„Už se moc těším až dokoupím celý tento kurz. Ukázky mě velmi nadchly.“

 

Téma: Kurz proniká dál do malířské techniky, která využívá vosk. Provede Vás dalšími postupy.
Určeno: Pro všechny, kteří mají základy techniky a chtějí se zdokonalit.
Délka: 10 kapitol, průměrná doba každé asi 25 minut
Lektor: Jana Školaudyová

Pokročilejší enkaustika – popis kurzu:

V kurzu si představíme pokročilejší metody práce s voskem. Navážeme tak na základní kurz enkaustiky. Ukážeme si techniku se žehličkou a štětci, využijeme špachtle a houbičky na různých podkladech. K práci budeme potřebovat barevné a metalické papíry, dále využijeme dřevo i korek. Naučíme se základy pro mandaly a také práci s horkým vzduchem. Představíme si jak vypadá malba na strukturované ploše.

V kurzu se dozvíte:

  • Postup na práci s tyčinkami
  • Postup při práci s americkou enkaustikou
  • Postup na použití štětce i horkého vzduchu, houbiček a špachtlí
  • Postup k malbě podkladů
  • Postup na tvorbu strukturované plochy
  • Postup k malbě na enkaustickou desku

Kurzem nás provede Jana Školaudyová a namalujeme si obrazy bezbarvým voskem a k práci využijeme ubrousky dle americké enkaustiky. Představíme si nové techniky enkaustické malby a jak malovat plochy a detaily. Ukážeme si tvoření s černým i barevným papírem, metalickým nebo savým. Ve videích se dozvíme, jak uchovat žehličku ke stálému použití, jak tvořit korekce a metodu k přenosu vosku.

Co je to enkaustika?

Starověká malířská technika využívající k malbě nejčastěji horký včelí vosk s přidaným pigmentem. Jako další varianta se používají i jiné druhy vosků, lněný olej či pryskyřice. V Egyptě touto technikou malovali pohřební portréty. Umělci pracují s určitými nástroji jako jsou horké lampy nebo horkovzdušné pistole. Pro úpravu malby lze zvolit dva postupy. První představuje práci s ještě teplým voskem, a druhá, která umožňuje manipulovat s vychladlým.

Chci získat 4 videa ZDARMA >>>

 

Napsat komentář