Pedig pro začátečníky – Karla Hátleová

Chci získat 4 videa ZDARMA >>>

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

 

„Super. Začínám plést a je to fakt dobře vysvětlené, jsem spokojená.“

 

Téma: Pletení nádherných výrobků z přírodního materiálu.
Určeno: Vhodné pro každého, kdo rád pracuje s přírodním materiálem.
Délka: 9 lekcí, jedna lekce zhruba 25 minut.
Lektor: Karla Hátleová

Pedig pro začátečníky – popis kurzu:

Naučíme Vás, jak se pletou krásné předměty  z petigu – přírodního materiálu. Ukážeme si postup tvorby praktických podložek a prostírání japonskou vazbou. Projdeme si krok za krokem, jak postupovat při pletení obalů na horké nápoje, výrobu diamantové vazby a upleteme si zvířátko – kočku. Povíme si jak uplést ošatku s vyplétaným dnem a také jak na dekorační kytičku. Vytvoříme si barevné vázy nebo třeba krásný servírovací tác s pevným dnem.

 

   

V kurzu se dozvíte:

  • Postup na pletení váz
  • Postup na pletení ošatek
  • Postup na pletení podložek
  • Postup na pletení prostírání metodou japonské vazby
  • Postup na upletení obalu ke skleničce
  • Postup na upletení servírovacího tácu
  • Postup na pletení zvířátka – kočky

V kurzu Pedig pro začátečníky si ukážeme informace o všech materiálech potřebné k pletení z pedigu.  Představíme si pomůcky, které nám výrazně zjednoduší práci.  Naučíme se plést naplno a vysvětlíme si i pletení vyplétaného dna. Názornou ukázku uvidíme při pletení ošatky. Projdeme si krok za krokem jak uplést okrasnou barevnou vázu, poté jí můžeme využít jak dekoraci či obdarovat své nejbližší.

Co je to pedig?

Pedig je přírodní materiál, který pochází z jihovýchodní Asie. Odebírá se ze stonků ratanové liány neboli ratanu. Výjimečností tohoto dřeva je, že má silný stonek jen několik centimetrů a dlouhý i přes 100 metrů. Jeho barva připomíná lipové dřevo a s velkou oblibou se používá na pletení košíků, nábytku a dokonce i na výrobu některých hudebních nástrojů a bičů. Před každým použitím by se měl pedig namočit ve vodě, protože tak nasaje vlhkost do pórů a bude krásně ohebný a pružný. Po zaschnutí drží požadovaný tvar.

Chci získat 4 videa ZDARMA >>>

 

Napsat komentář