Olejomalba podle Boba Rosse – Pavel Michalica

Chci získat 4 videa ZDARMA >>>

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

 

„Překvapilo mě, jak jednoduše celý kurz vypadá. Tento kurz mě velmi nadchnul a jsem rozhodnuta ho určitě vyzkoušet. Pokud mi to jen trochu půjde, určitě si zaplatím zbytek kurzu.“

 

Téma: Malování nádherných obrazů.
Určeno: Všechny věkové kategorie, talent není potřeba.
Délka: 8 lekcí, průměrná doba každé asi 20 minut
Lektor: Pavel Michalica

Olejomalba podle Boba Rosse – popis kurzu:

Společně si pustíme videa, která nás naučí jak na olejomalbu. Pomocí techniky, kterou vymyslel Bob Ross, si namalujeme nádherné obrazy. Tento americký umělec byl autorem televizního pořadu o malbě The Joy of Painting, a stal se tak pojmem i pro ty, kteří se o malování a umění nezajímají. Malování je pro každého, záleží jen na Vás, zda se chcete zdokonalit.

V kurzu se dozvíte:

  • Postup na přípravu plátna
  • Postup k malbě stromů
  • Postup k malbě krajiny
  • Postup k malbě krajiny s vodou
  • Postup k malbě hory a bříz
  • Postup k malbě krásného západu slunce v zimní krajině
  • Postup k malbě pilového kotouče
  • Postup k malbě složitějších obrazů

 

Bob Ross přišel s technikou, která sklidila veliký ohlas a dokáže s ní, když bude cvičit, úplně každý. Je totiž jednoduchá a originální. Sám Bob Ross zvládl v průběhu několika minut nakreslit krásné a velice reálné obrazy, za svůj život tak namaloval přes 25 000 obrazů. Jeho technika je velmi originální a propracovaná, přitom zůstává stále jednoduchá.

Co je to olejomalba?

Olejomalba je technika malovaní za použití oleje, který pojí barevné pigmenty. Obrazy mají výhodu jasnosti a trvanlivosti barev. Olejové barvy malířům umožňují různé korekce, díky pomalejšímu schnutí.  Olejové barvy mají hladkou konzistenci a na finálním obrazu nejsou vidět tahy štětcem. Při špatně zvoleném oleji může docházet k vysychání a popraskání barev. Malovat můžeme štětcem, špachtlí, ale i prsty.

Chci získat 4 videa ZDARMA >>>

 

Napsat komentář