Malířská technika s voskem – Enkaustika – Jana Školaudyová

 

Chci získat 4 videa ZDARMA >>>

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

 

„Po shlédnutí ukázkových částí zdarma jsem byla chycena do pasti 🙂 Ihned jsem si objednala enkaustickou žehličku, pero, vosky i papíry, zakoupila celý tento kurz a bylo vymalováno. Skvělý kurz, skvělá lektorka, moc děkuji.“

 

Téma: Práce s malířskou technikou používající vosk
Určeno: Pro všechny tvořivé toužící se naučit nové techniky.
Délka: 9 lekcí,  průměrná doba každé asi 20 minut
Lektor: Jana Školaudyová

Malířská technika s voskem – popis kurzu:

Malířská technika Enkaustika využívá k práci variabilní vosk. Naučíme se základy k malbě a které pomůcky jsou potřeba. Vysvětlíme si, jak namalovat jednoduché plochy ale i maličkosti, a vytvoříme si si namalovat přání. Ukážeme si jak k malbě voskem využít různobarevné odstíny papírů. Provedeme Vás hned několika způsoby, jak namalovat přírodu a zjistíme, jak udržet žehličku ve stále stejném stavu, jak se dělají opravy či jak přenáší vosk z papíru na papír vyrobený přímo na enkaustiku.

V kurzu se dozvíte:

  • Postup práce s použitím vosku
  • Postup při základní technice malby
  • Postup při výrobě obrázku s lemováním
  • Postup malování pomocí speciální enkaustické tužky
  • Postup na malbu se strukturovací pastou
  • Postup na malbu MDF desky

 

Tato malířská technika má bohatou historii, přibližné stáří 2 500 let a pochází z Řecka. K enkaustice je potřeba mít základní potřeby, např.  žehlička, různé vosky a tvrdší papír. Enkaustika využívá hlavně horký vosk a za pomoci mnoha různých technik vytváří krásné tvary či motivy a obrazce. Vytvořte originální malbu a obdarujte své blízké, které zajisté všechny potěší.

Co je to enkaustika?

Starověká malířská technika využívající k malbě nejčastěji horký včelí vosk s přidaným pigmentem. Jako další varianta se používají i jiné druhy vosků, lněný olej či pryskyřice. V Egyptě touto technikou malovali pohřební portréty. Umělci pracují s určitými nástroji jako jsou horké lampy nebo horkovzdušné pistole. Pro úpravu malby lze zvolit dva postupy. První představuje práci s ještě teplým voskem, a druhá, která umožňuje manipulovat s vychladlým.

Chci získat 4 videa ZDARMA >>>

 

Napsat komentář