Jak kreslit pravou hemisférou – Petra Cibulková

 

Chci získat 4 videa ZDARMA >>>

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

 

„Člověk zjistí jak snadno se vlastně kreslí.“

 

Téma: Krásná technika malování.
Určeno: Všechny věkové kategorie s touhou poznat kouzlo malování pravou hemisférou.
Délka: 9 lekcí, průměrná doba každé asi 60 minut
Lektor: Petra Cibulková

 

Jak kreslit pravou hemisférou – popis kurzu:

Při kreslení pravou hemisférou se naučíte vnímat a kreslit všechno, co jste doposud nevěděli, že lze nakreslit. Provedeme vás postupem k malbě profilů, jak na autoportrét i jak nakreslit portrét osob a to vše s detaily obličeje očí, uší, nosu i rtů. Dokonce se naučíme i jak nakreslit vlasy, aby byli co nejvěrnější.  V kurzu si ukážeme, jak co nejvíce zapojit Vaši tvořivost.

V kurzu se dozvíte:

  • Postup malby obličeje i s detaily
  • Postup na vystihnutí rysů obličeje
  • Postup na detailní malbu vlasů
  • Postup malby dokonalých rukou
  • Postup malby profilu
  • Postup malby portrétu
  • Postup malby autoportrétu

V kurzu se naučíme kreslit jako studenti na školách zaměřených na výtvarné umění. Předvedeme si jak pomocí pravé hemisféry zrychlit Vaše vidění a chápání souvislostí, ukážeme Vás návod jak zdokonalit schopnost Vašeho kreslení. Budeme kreslit podle skutečností,  ne jen podle fotografií.

Co je to pravá hemisféra?

Hemisféra se nachází v našem mozku. Jde o párovou strukturu koncového mozku u všech obratlovců. Dělíme je na levou a pravou hemisféru. Pravá hemisféra se zaměřuje spíše na duševní činnosti jako jsou sluchové vjemy a hudba. Na rozdíl o levé hemisféry má převahu v uvědomování si komplexních souvislostí. Dále se k duševním činnostem vnímaných pravou hemisférou řadí představivost, denní snění a barva. Americký neurofyziolog zjistil, že pokud je aktivní jedna strana hemisféry, tak druhá přechází do stavu uvolnění.

 

Chci získat 4 videa ZDARMA >>>

 

Napsat komentář