Domů Kurzy pro radost [RECENZE] Petra Kroutilová: Quilling – ozdoby z papíru

[RECENZE] Petra Kroutilová: Quilling – ozdoby z papíru

od Radek
Publikováno: Aktualizováno:

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=UMMnZ-WQFG0[/embedyt]

 

[maxbutton id=“36″ ]

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

 

„Jsem se do této techniky zamilovala, úplně mě to pohltilo, je to super a krásné věci se dají dělat. Jsem nadšená a děkuji za video.“

 

Téma: Tipy a rady, jak sestavovat obrazce z papíru, skládání a motání proužků.
Určeno: Pro všechny, kteří se chtějí naučit něco nové.
Délka: 2 lekcí, jedna lekce zhruba 15 minut.
Lektor: Petra Kroutilová

Výtvarná technika Quilling – popis kurzu:

Představíme si originální výtvarnou techniku zvanou Quilling. Jde o techniku využívající proužky papíru, ze kterých si vytvoříme krásné a jedinečné ozdoby. Quilling je takzvaně papírový filigrán. Proužky papíru jsou různě stáčeny a motány do tvarů koleček, kytiček, vrtulek a dalších.

V kurzu se dozvíte:

  • Postup výběru vhodných pomůcek
  • Postup řezání papírových proužků
  • Postup na správné stáčení
  • Postup spojování
  • Postup výroby jedinečných ozdob

Výtvarná technika Quilling je papírový filigrán, a jeho hlavní materiál jsou papírové proužky. Tyto proužky se mohou stáčet pomocí quillingového pera do spirálek. Vzniklé spirály se poté modelují do požadovaných tvarů, např. lístky, hvězdy, kytičky či vločky. Po vytvoření ozdoby se zafixují pomocí lepidla.

Co je to Quilling?

Výtvarné umění využívající proužky papíru. Je označováno za papírový filigrán. Technika potřebuje k výrobě quillingové pero, díky kterému se proužky papíru stáčí do spirálek a poté se upravují prsty do požadovaných tvarů. Jedná se například o lístky, kytičky či kapky. Po vytvoření tvaru se lepidlem zafixují k podkladu a vznikají nám nádherné a jedinečné obrazce.

[maxbutton id=“36″ ]

 

You may also like