S technikou olejomalby Alla prima se potkala řada světoznámých jmen

Malování je pro vás jistě zejména radost a relaxace. Díky technice Alla prima neboli metodě Boba Rosse, který ji zpopularizoval, to může být skutečností i pro ty z nás, kteří neoplývali výtvarným talentem od boha. Museli se vše poctivě naučit, ale olejomalba formou mokré do mokrého jim to značně usnadnila.

KURZ OLEJOMALBY METODOU BOB ROSS

X

X

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

Velká umělecká jména

Alla prima není však žádná podřadná technika pro amatéry a začátečníky, je tomu právě naopak. Když tak stojíte před plátnem, víte, ve šlépějích jakých světoznámých malířů pokračujete?

  • Rembrandt
  • William Turner
  • Pablo Picasso

Jistě je vám dobře známé třeba jméno holandského malíře Rembrandta, který do spontánních tahů štětcem vkládal opravdu mnoho energie. Svůj osobitý způsob malby promítal hlavně do portrétů. Ve svých dílech zachycoval také všední život s nádechem realismu.

Mimořádný talent měl také William Turner, který rovněž využíval energického stylu. Začínal s malováním akvarelů a později se pustil do olejomalby. Všichni milovníci kvalitního umění jistě znají jeho romantické dílo „Nábřeží v Calais“. Typická pro jeho obrazy byla zářivost a zároveň utlumená barevnost.

Pablo Picasso je bezpochyby velká legenda. Vzrušující atmosféra Paříže a život mezi bohémy dal vyniknout jeho mimořádnému talentu. Za svůj „kreativní chaos“ zpodobněný v jeho obrazech, si vysloužil zájem jak kritiků, tak obdivovatelů.

A co vy? Už máte svůj první obraz?

Výčet výše samozřejmě není absolutní. Máme zde řadu dalších jmen, jako byli Francisco de Goyu či Vincent Van Gogh. To je ale již přece jen minulost. V dnešní uspěchané době je metoda Boba Rosse především ideální příležitostí, jak vypadnout z každodenního stereotypu. Můžete se nechat inspirovat jmény uměleckých velikánů, kteří zachycovali podobně jako vy, momentky ze života kolem nás. Dnes jejich díla obdivujeme. Vy se zase můžete pochlubit aspoň příbuzným či rodině, a hlavně mít radost sami ze sebe. A to určitě není málo.

X

X

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

Napsat komentář