První olejomalba technikou Boba Rosse. Co budeme potřebovat?

Americký malíř Bob Ross, ale také učitel umění a moderátor vlastní show The Joy of Painting, byl mezi námi do roku 1995. Zemřel poměrně mlád ve věku 52 let, ale mezitím zpopularizoval metodu Alla prima, a za svůj život touto technikou namaloval na 25 tisíc obrazů. Je to proto, že je tato metoda o spontánnosti a rychlosti. Čím rychleji budete malovat, tím lépe bude výsledek vypadat. Je to dáno i základním principem, kdy se maluje do mokrých barev, nečeká se tedy v průběhu tvorby na zaschnutí.

KURZ OLEJOMALBY METODOU BOB ROSS

X

X

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

To nejdůležitější pro začátečníky

Než se ale pustíme do samotné tvorby, je potřeba se zaměřit na přípravu. Přece jen, nějaké nástroje určitě budeme potřebovat a také budeme potřebovat něco, na co můžeme přenést naše myšlenky:

  • 4 základní štětce
  • Plátno na rámu + klínky a kladivo
  • Paletu barev

Při olejomalbě lze použít mnoho variant a rozměrů štětců. Pro začátek vám však postačí základní výbava, kde je důležitý zejména dvoupalcový široký štětec na krajinky, jednopalcový štětec, štětec rozháněč (zjemňovací) a vějířek.

Dále je potřeba mít plátno na rámu, které je nutné ale dostatečně napnout. Možná vás překvapily ve výčtu potřeb klínky a kladivo, které ale slouží právě k vypnutí plátna. Ze zadní strany tak do každého rohu vložíme klínek a poklepem kladivem díky nim plátno vypneme. Pokud je plátno správně vypnuté, vydává dunivý zvuk jako bubínek.

Důležitá je pochopitelně také malířská paleta, na kterou si nanesete trochu barvy a můžete si ji zde případně namíchat či naředit. Bez palety byste to museli dělat přímo na plátně, což pochopitelně není praktické.

A čím budeme malovat?

K samotné výtvarné činnosti budete potřebovat samozřejmě olejové barvy. Jsou vhodné barvy, které mají máslovější konzistenci, není tak potřeba je na paletě ihned ředit. Dále je potřeba podkladové olejové barvy, která se používá přímo na plátno jako první vrstva. Díky ní nebude malba tak rychle zasychat. A to je vše, můžete se vrhnout na první dílo!

X

X

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

Napsat komentář