Olejomalba metodou Bob Ross. Proč je tak populární?

Možná se mnozí z vás někdy zasnili při procházce galerií s obrazy, co kdybyste i vy měli ten dar krásně malovat. Mnoho z nás si vzpomene ještě na základní školu a kurzy výtvarné výchovy a nevzhledné výtvory, které ještě stály spoustu úsilí. Někdo se s výtvarným talentem jednoduše nenarodil. Malování se ale dá naučit. Je to dovednost jako každá jiná a s metodou Boba Rosse je to o to snazší.

KURZ OLEJOMALBY METODOU BOB ROSS

X

X

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

Technika nejen pro začátečníky

A právě proto, že je tato malířská technika vhodná pro začátečníky, je také natolik oblíbená u široké veřejnosti. Jedná se o techniku známou jako Alla prima, vznikla v 19. století a stojí za ní francouzští realisté. V novodobé historii ji zpopularizoval americký malíř Bob Ross, proto se jí dnes říká metoda Boba Rosse. Využívá olejových barev a tzv. způsob wet-on-wet neboli mokrým do mokrého. Nečeká se na zaschnutí barev, ale maluje se jedna vrstva přes druhou. Styl se vyznačuje tím, že je:

  • Dynamický
  • Uvolněný

Jednak se totiž maluje velice rychle, proto je významně zastoupena složka dynamiky malby, ale zároveň se maluje uvolněně, kdy jsou důležité vaše momentální pocity, za kterých malba vzniká. Pro lidi, kteří nemají ambice profesionálních umělců, ale prostě jen chtějí zkusit malovat, je to tak ideální způsob relaxace. Je přitažlivý a pokud si osvojíte základní techniky, je nenáročný.

Malířská momentka

Metoda Alla prima, či chcete-li metoda Boba Rosse, je tak něco jako momentka pořízená fotoaparátem. Zde se ale nepoužil fotoaparát, ale vaše zapálení pro věc a unikátní tahy štětcem každého z nás. Metodu lze také připodobnit ke skicování. Na skicách se naučíte odvahy k tahům bez přípravy a o to jde i u metody Alla prima. Nesoustředí se na detaily, ale žije okamžikem, který zachycuje. Mnoho lidí takové odlehčené pojetí výtvarného umění odtrhne na chvíli od reality a umožní jim být sebou samými. A jak jste na tom vy? Jdete do toho?

X

X

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

Napsat komentář