Doporučení pro olejomalbu. Jak předejít nepříjemnému překvapení

Techniku olejomalby podle Boba Rosse v současnosti nabízí celá řada ateliérů jako kurzy. Zájemci se tak mohou pod vedením zkušeného lektora naučit základům olejomalby a vychytávky, které vám pomohou i s minimem zkušeností vytvořit působivý obraz. Však ostatně metoda Boba Rosse, mokrým do mokrého, je pro zájemce z řad začátečníků skvělou volbou, jak v sobě objevit kreativního ducha a nebýt zklamán z výsledků.

KURZ OLEJOMALBY METODOU BOB ROSS

X

X

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

Jak si dílo nepokazit

Abyste nebyli zklamáni, je však také potřeba dodržovat některé postupy, jenž nám zajistí trvanlivost našeho díla. Nebudeme potom mít obavu o jeho degradaci použitím nesprávných látek na nesprávném místě. Mnoho látek, které se při olejomalbě používá, totiž podléhá chemickým procesům, platí to zejména pro oleje.

Jako pojivo barevného pigmentu se používá často lněný olej. Ten však není vhodné používat na bílé nebo modré části obrazu, protože žloutne. Právě na bílém nebo modrém podkladu vám tato nepěkná vlastnost nejvíce vynikne. Nahrazuje se proto třeba olejem makovým, který touto vlastností tolik netrpí. Pro metodu Boba Rosse je ideální, v případě použití techniky vrstvení by ale mohl způsobit popraskání barvy.

Oleje se doporučuje míchat s barvou v poměru 1:2, tedy na jeden díl oleje dva díly barvy. Můžete poměr vyrovnat až na 1:1, ale více už nikoliv. Vše se odvíjí od vlastností barvy, které se mohou lišit a výrobce by měl ideální poměry uvádět. Pokud to přeženete s olejem, může vám dílo také popraskat.

Nikdy nezapomeňte u metody Boba Rosse na podkladovou olejovou barvu, kterou se potírá plátno před vlastním zahájením kreativní činnosti. To nám: 

  • Oddálí schnutí barev
  • Zajistí dosažení lepších výsledků

Malujeme v dobře větrané místnosti

Dávejte pozor také na vaše zdraví. Barvami malujeme vždy v dobře odvětrávané místnosti, jelikož inhalace výparů rozhodně zdravá není. Barvy obsahují dráždivé či jedovaté látky, které mohou mít neblahý vliv na oči a sliznice dýchacích cest.

X

X

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

Napsat komentář