Domů Kurzy pro radost [RECENZE] Jaroslava Marková: Kanzashi – textilní kytičky

[RECENZE] Jaroslava Marková: Kanzashi – textilní kytičky

od Radek
Publikováno: Aktualizováno:

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=8sxE7vfAejA[/embedyt]

[maxbutton id=“27″ ]

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

 

„Děkuji, byl to pro mne přínos a moc pěkně a srozumitelně vytvořený kurz. Doporučuji.“

 

Téma: Výroba textilních kytiček, za pomocí různých zbytků textilu, které najdete doma. Výrobky jsou poté vhodné třeba k dekoraci bytu.
Určeno: Pro všechny kreativně založené.
Délka: 9 lekcí, jedna lekce zhruba 20 minut.
Lektor: Jaroslava Marková

Technika pro kytičky Kanzashi – popis kurzu:

V kurzu se naučíme vyrábět originální a nádherné kytičky z textilu, které lze vyrobit ze zbytků látek  nejrůznějších materiálů. Výrobu ovládne naprosto každý. Vyrobené kytičky můžeme použít jako dekoraci bytu, či oblečení a kabelek. Využití i jako krásné textilní brože, spony a čelenky i šperky.

 

V kurzu se dozvíte:

  • Postup tvoření z bavlny
  • Postup tvoření ze saténu
  • Postup tvoření z džínoviny
  • Postup tvoření z tylu
  • Postup tvoření z dekoračních látek
  • Postup tvoření ze strukturovaného plátna

V kurzu si vyrobíme nádherné dekorativní kytičky za použití těch nejmenších zbytků látek, jaké jsou bavlněné látky či satén. Dokonce použijeme i džínovinu a tyl, dekorační a strukturované látky. Budeme mít originálně ozdobené polštářky, závěsy nebo truhlíky s květinami.  Technika Kanzashi pochází z Japonska a v minulosti se jí zabývaly zejména Gejši.

Co je to Kanzashi?

Tento pojem označuje všechny možné ozdoby japonských žen do vlasů.  Jedná se o různé hřebínky, květiny a jehlice. Přesný název textilních kvítek je hana kanzashi. V dnešní době lze kvítky použít i jako ozdoby oděvů, kabelek i doma na závěsy. K výrobě jsou potřeba látkové čtverečky, jehly a nitě. Technika je složitá jako skládání origami, z každého čtverečku je třeba složit okvětní lístek a postupně Vám utvoří květ. Do středu kytiček se většinou vlepí textilem obšitý valounek nebo knoflík.

[maxbutton id=“27″ ]

 

You may also like