Hra na kytaru rychlokurzem – Jiří Kynčl

 

Chci získat 4 videa ZDARMA >>>

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

 

„Vždycky jsem chtěl umět hrát na kytaru, ale nikdy jsem se k tomu „nerozhoupal“. Když ale vidím, jak je to hezky a názorně panem Kynčlem podané, tak to asi konečně zkusím. Díky!“

 

Téma: Kurz je pro všechny, kteří doposud neměli čas, či možnost se naučit hrát na kytaru. Provedeme Vás důležitými základy, které jsou nezbytné a každý začáteční by je měl zvládnout. Na konci kurzu si budete schopni zahrát jednoduché písničky.
Určeno: Všechny věkové kategorie, které začínají.
Délka: 10 kapitol, průměrná doba každé asi 15 minut
Lektor: Jiří Kynčl

Hra na kytaru rychlokurzem – popis kurzu:

Skvělá příležitost jak se naučit hrát na kytaru, postupně od základů krok za krokem. Připravili jsme originální lekce kytary online, rozdělili jsem je do přehledných kategorií. Začneme kytarovými rytmy, dále akordy na kytaru, písničkami, naučíme se jak tvořit doprovody, a jak tlumit pravou nebo levou rukou, či jak se hraje trsátkem.  Všechny tyto základy se naučíme v názorných ukázkách.


V kurzu se dozvíte:

  • Postup ve hraní na kytaru a jednotlivé akordy
  • Postup při použití jednoho hmatu ke hraní více akordů
  • Postup ve hraní s trsátkem
  • Postup k tvoření doprovodů
  • Praktické rady jak cvičit a hrát
  • Postup při hraní jednotlivých písniček
  • Postup jak na vybrnkávání a hraní baré akordu
  • Postup na tlumení pravou a levou rukou

 

Kompletně si představíme kytaru a její jednotlivé části, ze kterých je složena, např. kde je hlava, krk  a tělo či pražce. V jednotlivých ukázkách začneme se cvičením jednotlivých způsobů hry na kytaru. Naučíme se rozlišovat základní pojmy. Od akordů, doprovodů až po baré a tón, abychom je dobře chápali. Vysvětlíme si jednotlivé názvy strun a názvy samotných tónů.  Probereme důležitost akordu při hraní písní a a vysvětlíme si z čeho se akord skládá.

Historie kytary:

Kytara je nejpoužívanější hudební nástroj dnešní doby. Pochází až z Přední Asie a její historie je velmi bohatá. Nejstarší kytary se ladili ve 4 sborech neboli skupinách a k ladění se používali dřevěné kolíky. Později se přešlo na pětisborové kytary. Jejich vývoj postupoval do šestisborových a poté do šestistrunných kytar. V 19. století se začaly používat kovové ladící kolíky. Vzhled byl neustále pozměňován, až do současné podoby a velikosti. Kytara je složena ze tří hlavních částí, kterými jsou trup, hmatník a hlavice.

Chci získat 4 videa ZDARMA >>>

 

Napsat komentář