Obyčejné svíčky mohou být neobyčejné. Díky technice enkaustiky

Technika enkaustiky je natolik tvárná, že s ní můžete vytvářet nejen nádherné malby, ale také úžasné předměty. Někdy je až s podivem, jak krásné věci lze vytvořit. Vezměte si takovou obyčejnou bílou svíčku. Díky enkaustice si z ní můžete vytvořit ozdobnou svíčku, které se běžně prodávají v obchodech. Vy však budete mít tu svou, originální.

x

Chystáme si pomůcky

Co tedy potřebujeme, abychom si mohli vyrobit krásnou svíčku? Především vhodnou svíčku samotnou, ideální je obyčejná bílá svíčka, která má dostatek plochy na zdobení. Hodí se vyšší i nižší svíčky (ale ne příliš nízké) s větším průměrem, aby zdobení dobře vyniklo. Dále určitě budeme potřebovat:

  • Enkaustickou žehličku
  • Enkaustické vosky
  • Třpytky
  • Papírové ubrousky

Nejprve je potřeba si připravit enkaustickou žehličku do módu plotny. To uděláme tak, že uvolníme rukojeť a usadíme do ní tělo žehličky žehlící plochou nahoru. Každá žehlička může mít trochu jiný mechanismus, ale v zásadě vždy docílíte stejného výsledku. Pokud si nevíte rady, využijte návodu k přístroji. Je to nicméně důvod, proč si zde nevystačíte s obyčejnou žehličkou, která toto pochopitelně neumí.

Zdobíme svíčku

Termostat na žehličce nastavte na nejnižší možný stupeň. To proto, aby se nám nestalo, že budeme rozpouštět nejen nanášený vosk, ale také svíčku. Na žehlící plochu naneste enkaustický vosk, barvu samozřejmě můžete zvolit dle vaší libosti. Uchopíme svíčku a pravidelnými pohyby stíráme svíčkou vosk z žehlící plochy.

Abychom dosáhli co nejlepších výsledků, je dobré se svíčkou pohybovat v jednom zvoleném směru. Nyní přisypejte na vosk na žehlící ploše trochu třpytek. Děláme to až nyní, protože už máme vosk rozpuštěný. Třpytky na svíčku zachytíme podobným způsobem jako v případě vosku. V podstatě máte hotovo. Nyní stačí nechat důkladně vychladnout a přeleštit třeba bavlněným hadříkem.

ÚVODNÍ VIDEO – ENKAUSTIKA

x

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

x

„Po shlédnutí ukázkových částí zdarma jsem byla chycena do pasti 🙂 Ihned jsem si objednala enkaustickou žehličku, pero, vosky i papíry, zakoupila celý tento kurz a bylo vymalováno. Skvělý kurz, skvělá lektorka, moc děkuji.“

Napsat komentář