Enkaustika se speciálními pomůckami. Co je opravdu nezbytné?

Enkaustika malířská technika vhodná k odreagování a relaxační činnosti, je úžasná tím, že nepotřebujete žádné speciální pomůcky. Vystačíte si klidně s obyčejnou žehličkou, voskem a kouskem voskového papíru nebo dřevěným prkénkem. Pokud se však chcete ve své tvorbě posunout trochu dále, je vhodné investovat do enkaustických potřeb. Díky nim dokážete vytvořit ještě působivější díla, vyhrát si s detaily a vyzkoušet sofistikovanější enkaustické techniky. Co k tomu tedy budete potřebovat?

x

Enkaustika profesionálně

Základem je asi enkaustický vosk. Se svíčkou a běžnými voskovkami také uděláte parádu, ale speciální vosk je samozřejmě lepší. Prodávají se v různých sadách, kde najdete rozličné palety barev. Samozřejmě i takové, které vám obyčejné voskovky nenabídnou. Výhoda enkaustického vosku je v tom, že každá voskovka jej obsahuje vysoký podíl. Díky tomu se rychle taví, což je pro profesionální malbu klíčové.

Dalším důležitým prvkem je enkaustická žehlička. Pokud máte doma jen napařovačku, tak ji stejně budete muset pořídit. Napařovačka je totiž nevhodná, jelikož byste voskem zalepili dírky na páru. Enkaustická žehlička je také lehčí než klasická elektrická žehlička na prádlo, lépe se s ní tak manipuluje. Žehlička na enkaustiku navíc není rozhodně drahá, pořídíte ji i do nějakých 800 korun. Umí zajistit:

  • Stálou teplotu
  • Ideální roztavení vosku

Dále je velice důležité samozřejmě to, na co budeme naši malbu nanášet. K tomu je vhodný enkaustický papír nebo karton. Ideální je lesklý křídový papír. Má vyšší gramáž, aby se nekroutil vlivem vysokých teplot.

A co dále?

Papír samozřejmě nemůžete položit jen tak někde, protože po něm budete jezdit žehličkou. Proto je vhodné mít pod papír podklad. Zde už není potřeba kupovat něco speciálního, ale vystačíte si s tím, co máte doma. Vhodný je větší kus látky jako starý ubrus nebo kus prostěradla. Vždy mějte po ruce také ubrousky, abyste mohli otřít ze žehličky zbytky vosku.

ÚVODNÍ VIDEO – ENKAUSTIKA

x

(Pro získání lekcí ZDARMA stačí pouze provést BEZPLATNOU registraci a VYPLNIT e-mail a heslo, ihned Vám budou videa ZPŘÍSTUPNĚNA)

x

„Po shlédnutí ukázkových částí zdarma jsem byla chycena do pasti 🙂 Ihned jsem si objednala enkaustickou žehličku, pero, vosky i papíry, zakoupila celý tento kurz a bylo vymalováno. Skvělý kurz, skvělá lektorka, moc děkuji.“

Napsat komentář